Wysiłkowe nietrzymanie moczu, laser pomoże w leczeniu

lekarze specjaliści > Wysiłkowe nietrzymanie moczu > Wysiłkowe nietrzymanie moczu, laser pomoże w leczeniu

Specjaliści Radzą

Wysiłkowe nietrzymanie moczu, laser pomoże w leczeniu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu objawia się mimowolnym uciekaniem moczu podczas prozaicznych czynności tj. kichanie, śmiech, spacer. Problem dotyczy bardzo wielu kobiet i jest spowodowany osłabieniem mięśni kegla, które następuje na skutek przebytych ciąż, infekcji, przez niektóre leki lub mikrourazy. Dr Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium podkreśla, że schorzenie nie jest nieodwracalne, można je w prosty sposób wyleczyć za pomocą zabiegów ginekologii estetycznej.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest nie tylko uciążliwą i wstydliwą dla wielu kobiet przypadłością, ale przede wszystkim schorzeniem, które kwalifikuje się do leczenia. Laseroterapia wykonywana w gabinetach ginekologii estetycznej pozwala poprawić lub całkowicie wyeliminować ten problem. Zabieg polega na naświetlaniu laserem CO2 okolic ujścia cewki moczowej i mięśni ją podtrzymujących (od zewnątrz i od wewnątrz w pochwie). Podgrzanie powoduje obkurczenie mięśni. Przez to zwieracze cewki stają się bardziej wydolne.
Dr Marek Wasiluk podkreśla, że podczas zabiegu pacjentka czuje jedynie lekkie ciepło, nie ma rany ani krwawienia. Jedyne ograniczenia po zabiegu, to zakaz korzystania z basenu i powstrzymanie się od kontaktów seksualnych przez kilka dni.
Aby uzyskać jak najlepsze efekty trzeba zazwyczaj wykonać dwa zabiegi w miesięcznym odstępie. Pełne rezultaty są odczuwalne po dwóch-trzech miesiącach.

Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl